Share
Goto down
Poèet pøíspìvkù : 34
Join date : 04. 11. 17
Zobrazit informace o autorovi

Shax the Shadow

za Sat Nov 04, 2017 4:09 pm
Nick: Azzerett
Jméno postavy: Shax the Shadow (žádné rodné příjmení nemá, takže si vymyslela vlastní, podle svých schopností)
Věk: 66 (vypadá na 17 let)
Pohlaví: dívka/ žena
Rasa: Stínový démon

Povaha: Zprvu se vám může zdát, že jste narazili na nejmilejšího človíčka na planetě. Shax vyhlíží vesele, mile a naprosto nekonfliktně. A přesně tak se také chová, pokud jí nijak nenamíchnete nebo se necítí ohrožená. Ráda pomůže s každou špatností a žertíkem, je poměrně škodolibá, ale co jiného také od démona čekat? Kdysi dělala zlé věci, protože v Pekle by jinak nemohla přežít. Ti hodní totiž umírali jako první. Její chování a činy se jí tak příčily, že s tím rozhodla přestat, ale něco se právě v podobě škodolibosti a občasné nepříjemné nálady přeci jen zachovalo. Umí se však chovat i slušně a kultivovaně a pomoci přátelům v nouzi. Nerada vidí umírat jí blízké lidi nebo jiné bytosti. Kdyby se však jednalo o někoho cizího, už se jí nebude tolik chtít, ledaže by z toho měla nějaký osobní zisk. Také je docela upřímná, což ale neznamená, že by nedokázala lhát. Vlastně ve lhaní a přetvářce je docela dobrá, ale snaží se tuhle schopnost moc nepoužívat, protože by jí to také nebylo příjemné, kdyby jí někdo obelhával. Každému proto říká na rovinu, co si myslí a nestará se, že to třeba mohlo někoho ranit. Pocity ještě tolik nechápe, aby tomu rozuměla, nikdy k nikomu za svůj život necítila ani lásku, přátelství nebo nenávist, takže je to pro ni další nová a složitá věc na pochopení.
Je tu však i její pekelná stránka. Její schopnosti jsou velice mocné a ona si je toho dobře vědoma. Nemá strach téměř z ničeho, ani ze smrti. Jedinou výjimkou je pán pekel – Satan, kterého se ale bojí snad všichni démoni. Každopádně, když se naštve, dokáže být opravdu zlá a klidně vám i nechtěně ublíží. Naštěstí se Shax nikdy nestalo, že by se přestala ovládat ve své pekelné podobě. To by totiž asi nedopadlo zrovna dobře jak pro ní, tak pro její nepřátele. V takovém stavu je totiž krutá a nezastaví ji nic, ani to, že způsobuje zranění přátelům nebo sobě samé. Jediný způsob jaký zná je naprosté vyčerpání a upadnutí do bezvědomí.
Dala by se shrnout jako sebevědomá a v hloubi duše opravdu dobrá dívka. Má smysl pro spravedlivost a nesnáší, když někdo krutě ubližuje zvířatům nebo jiným tvorům. Umí si přiznat své chyby – a že jich udělala a určitě ještě udělá hodně – a vzdát se svého názoru, pokud uzná, že váš je lepší. Jde jí hlavně o to, aby mohla být spokojená  a užívat si života, protože toho má ještě spoustu před sebou.

Minulost: Jako většina démonů se Shax narodila v Pekle, kde také prožila značnou část svého života. Jejími rodiči byli vysoko postavení a velice mocní démoni, takže ani jí nechyběly velké síly. Její druh není úplně vzácný, ale také ne běžný, což znamenalo, že sehnat pro ni nějakého učitele bylo docela složité, avšak povedlo se. V tu chvíli jí nastal tvrdý režim, samé trénování a učení se, aby mohla své schopnosti co nejvíce zdokonalit a ujmout se nějakého slibného pracovního místa. To pro ni rodiče plánovali už od jejího narození – službu u pána Pekel, Satana. K němu se dostávali jen ti nejvybranější a nejlepší, ale tvrdá dřina přinášela i své výhody. Moc. Moc, po které toužili všichni v Pekle s výjimkou Shax. Ta chtěla jenom poznávat svět a najít si nějaké přítele. To jí ale nebylo dovoleno, protože měla stálý rozvrh, který zahrnoval samý trénink a učení se o všem možném. Tak se také dozvěděla o jiném světě a třech zemích, které ji fascinovaly. Slyšela, že tam žije spousta magických tvorů a mohou se tam dostat i démoni, takže po tom samo sebou také zatoužila. K rodičům nechovala žádný silný vztah a přátele neměla, takže jí v Pekle vlastně nic nedrželo a rozhodla se utéct.
Nejdříve se prostě jen toulala Satanovou říší a hledala cestu ven, což bylo v mnoha případech i nebezpečné, ale ukázalo se, že trénink měl přeci jenom nějakou výhodu. Pomocí svých schopností si vždy nějak poradila. Získala tak i spoustu cenných zkušeností a nějaké to bohatství. Právě i díky tomu se nakonec dostala tam, kam chtěla.
To ale nečekala, že se tato země bude od jejího dosavadního bydliště tolik lišit. Příroda a jiné země byly natolik různorodé, že jí z toho šla hlava kolem. Neznala naprosto nic, neuměla se v novmém prostřední orientovat a byla zmatená z nových změn. Docela dlouhou dobu trvalo, než se srovnala a začala chápat, že tady to bude jiné, než v Pekle. Navíc se za každým pochopením něčeho nového objevila další věc, která Shax nešla do hlavy. V novém světe se má zkrátka ještě stále co učit. Navštívila Eiriu, která byla sice jednou z lepších zemí – jí jako démonovi horko zrovna nevadilo – ale její schopnosti na tom byly poměrně bledě, protože za stálého svitu slunce a horka se ve spálené krajině nacházelo jen málo stínů, které by mohla ovládat. A to jí nědělalo moc dobře. Putovala tedy do Taniosu, který se jí nelíbil už od pohledu, takže se mu nakonec obloukem vyhnula a dostala se až do Nyru, kde se jí konečně zalíbilo. Byla tu hezká příroda, klidný život a určitě i zábava, která čekala jen a jen na ni.

Schopnosti:
1. Základní démonské schopnosti – ovládání ohně, částečná imunita vůči plamenům...
2. Schopnost cestovat a ovládat stíny. Jednoduše se postaví do nějakého stínu a v něm se rozplyne, pak se zase vynoří v nějakém jiném. Platí to ale pouze pro stíny, které může z prvního místa vidět (tj: nemůže se přesunout z jednoho konce země na druhý). Navíc se ve stínu může skrýt na dobu neurčitou (rozplyne se, ale nikde jinde se neobjeví, prostě zůstane v tom stínu, kde byla prvně a může tak nespatřeně pozorovat své okolí. Ovládání stínů druhých je poměrně nepříjemná záležitost, hlavně pro ovládnutého. V tu chvíli, kdy se Shax stínu zmocní, ztrácí její oběť schopnost ovládat své tělo a stává se pouhou loutkou. Naráz může Shax ovládat nanejvýš 5 osob a to s velkým soustředěním a vypětím sil.

Vzhled: Shax v davu nijak nevynikne, když má svou lidskou podobu. Je vysoká zhruba 160 cm, což není moc, ale jí to nijak nevadí. Spíš naopak, vydí v tom výhodu, protože se protáhne i menšími místy a je mrštnější. Má blonďaté zvlněné vlasy do půlky zad. Jejich konečky jsou kouřově šedé, přírodně, ale lidé si myslí, že jsou nabarvené, takže její jediná zvláštnost vlastně není nijak výrazná. Oči má tmavě modré, ale když se zlobí,  mohou nepatrně zesvětlat, avšak většinou to není ani viditelné. Dále má úzký nos a plné růžové rty.
Je štíhlá, ale je vidět, že má nějaké ty svaly a není jen vychrtlá, má prostě atletickou postavu. Tvrdým tréninkem v dětství si získala odolnost a sílu, kterou byste do tak malé dívky ani nečekali. Napomáhají tomu samozřejmě také její vrozené schopnosti a původ.
Její démonická podoba není nijak děsivá ani příliš odlišná od lidské. Shax je vyšší než normálně a její pokožka, jindy světle krémová, mírně zešedne. Okolo očí, které se zbarví do černé má kůže tmavší odstín, než jinde. Její zuby se mírně zostří, ale není to skoro ani viditelné, pokud se nerozesměje s otevřenou pusou. Uši se lehce zašpičatí, nehty se protáhnou v kratší černé drápy a z hlavy jí vyrostou rovné rohy dlouhé tak 7 cm, což není moc. Se stářím se však jejich délka prodlužuje. Ze zad jí pak vyrůstá pár kouřových, stínových křídel, se kterými se však nedá létat. Alespoň zatím to neumí. Slouží spíš jako štít, může se do nich obalit a odrazit nějaké slabší magické útoky.

Obrázky: Budou postupně dodávány později.
avatar
Admin
Poèet pøíspìvkù : 116
Join date : 21. 10. 17
Age : 19
Zobrazit informace o autorovihttp://forbiddenlands.forumotion.eu

Re: Shax the Shadow

za Sat Nov 04, 2017 4:51 pm
POVOLENO!

Hezká registrace ^^
Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru